Ubytování v Moravském krasu doporučujeme..

protože patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Najdete zde unikáty živé i neživé přírody, četné archeologické, paleontologické i kulturní památky a pro svůj život si jej vybrali již pralidé, o čemž svědčí četné nálezy z jeskyní Kůlna nebo Kateřinská.

Proč se ubytovat v Moravském krasu?

pro zcela výjimečné přírodní hodnoty byl Moravský kras zařazen do sítě evropsky významných lokalit Natura 2000. V Moravském krasu si na svoje přijde každý. Od aktivního alpinisty přes zapáleného vědce po rekreačního turistu. Jsou zde kilometry značených turistických

tras, kopce, nezvyklé krasové útvary, četné archeologické, paleontologické i kulturní památky.

Na území Moravského krasu je známo více než 1000 jeskyní. V mnoha z nich jsou zachovány doklady dávno vyhynulého života i vývoje lidské společnosti. Čtyři z nich jsou přístupné veřejnosti. Punkevní jeskyně s vodní plavbou na podzemní říčce Punkvě a prohlídkou dna propasti Macocha. Kateřinská jeskyně, která je známá hůlkovými stalagmity, jeskyně Balcarka s bohatou a krápníkovou výzdobou Sloupsko-šošůvské jeskyně, které tvoří mohutné chodby a podzemní propasti.V jeskyni Kůlna je doloženo nejstarší osídlení Moravského krasu člověkem neandertálským z doby před 120 000 lety. Velmi zajímavé jsou nálezy rytin koní a bizonů na koňských žebrech z jeskyně Pekárny. Vytvořili je lovci koní a sobů a jejich stáří je odhadováno na 11 000 až 13 000 let.

moravský kras jeskyně moravský kras jeskyně

Atraktivní lokality v Moravském krasu:

  • Punkevní jeskyně, byly postupně objevovány v letech 1909-1933 profesorem Karlem Absolonem. Návštěvníci procházejí mohutnými dómy a chodbami s krápníkovou výzdobou na dno propasti Macocha. Hloubka propasti je 138 metrů. Další částí trasy je projížďka na motorových člunech po podzemní říčce Punkvě. Součástí plavby je prohlídka Masarykova dómu, prý nejkrásnější prostory v Punkevních jeskyních.
  • Propast Macocha, je jedním z nejznámějším a nejkrásnějších útvarů v Moravském krasu, nejhlubší otevřená propast v České republice, ale i ve střední Evropě, která vznikla zřícením stropu velkého podzemního dómu. Turisticky je propast zpřístupněna dvěma vyhlídkovými můstky.
  • Sloupsko-šošůvské jeskyně, jsou významnou paleontologickou lokalitou s rozsáhlým komplexem dómů, chodeb a obrovských podzemních propastí vytvořených ve dvou patrech. Jeskyně je významným nalezištěm koster jeskynních medvědů, lvů a hyen.
  • Jeskyně mají velmi bohatou krápníkovou výzdobu. Eliščina jeskyně má navíc vynikající akustiku, proto je příležitostně využívána pro koncerty komorní hudby.
  • Zámek Rájec nad Svitavou, patří architektonickým klenotům. Rokokově klasicistní zámek zaujme především jedinečnou architekturou s přepychově vybavenými interiéry rodiny Salmů, vznikl v letech 1763 - 1769. Současně se zámkem byla v roce 1767 založena zdejší zahrada. Zámecké zahradnictví se od roku 1973 specializuje na pěstování kamélií – v uvedeném roce tam byla převezena vzácná sbírka kamélií z Průhonic u Prahy, čítající dnes přes padesát odrůd.

 

Auf der Landkarte anzeigen

Gefundene Unterkunft für: Ubytování Moravský kras

Wellness Hotel Panorama
Preis unbekannt Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion Macocha Blansko
ab 15 € Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion U Golema Blansko
ab 15 € Zur Nachfrage hinterlegen
penzion Havírna
penzion Havírna, Penzion Unsere Wertung
ab 17 € Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion Otevřená náruč
ab 14 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Pod Horkou
ab 5 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Slavia
Hotel Slavia, Hotel *** Unsere Wertung
ab 21 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Riviera
Hotel Riviera, Hotel ** Unsere Wertung
Preis unbekannt Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Olberg
Hotel Olberg, Hotel *** Unsere Wertung
ab 23 € Zur Nachfrage hinterlegen
Pension KARST Blansko
ab 15 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Global
Hotel Global, Hotel *** Unsere Wertung
ab 33 € Zur Nachfrage hinterlegen
City Apart Hotel brno
ab 46 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Myslivna Brno
ab 50 € Zur Nachfrage hinterlegen

Sondernachlass AKČNÍ SLEVA od 1. 1 .2017, gültig nur bis 31. 12. 2017.

Hotel ARTE****
ab 65 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Slavia
Hotel Slavia, Hotel **** Unsere Wertung
Preis unbekannt Zur Nachfrage hinterlegen

Günstigste Angebote per Email Melden Sie sich zur Abnahme der interessantesten Angebote an