Ubytování na Hané doporučujeme..

pro krajinu rozlehlých úrodných polí a chráněných lužních lesů, ležící v samém srdci Moravy, pro úrodný kraj rozprostírající se kolem středního toku řeky Moravy, který je spjat s bohatou minulostí, jež je reprezentována honosnými městy a zachovalými historickými památkami, pro specifické kulturní zvyklosti a nářečí. Pro hanácký folklór, kde jsou udržovány staré lidové obyčeje a pořádány tradiční společenské akce jako jsou hody, jarmarky, masopusty a bály.

Pro hanáckou kuchyni, vyhlášenou v celé České republice. Nikdo neodolá specialitám jako jsou olomoucké tvarůžky, hanácké koláče či plísňový sýr.

Proč se ubytovat na Hané?

Protože Haná leží v úrodné nížině řeky Moravy a díky rovinatému terénu je ideálním místem pro rodinnou turistiku. Spousta rekreačních oblastí na Hané nabízí využití dovolené formou aktivního odpočinku mezi než patří jízda na koni, tenis, golf. Plumlovská přehrada poskytuje nejen koupání, ale i bohaté možnosti k provozování vodních sportů, jako jsou jachting, windsurfing a mnoho jiných aktivit.

Pro odpočinek, můžete navštívit vyhlášené lázeňské lokality. Mezi nejnavštěvovanější patří lázně Teplice nad Bečvou, lázně Slatinice nebo Skalka s minerálními prameny.

Pro nejvýznamnější turistická centra jsou památkové rezervace měst Olomouc a Kroměříž, která je nazývána Hanácké Athény. Zdejší zámecké zahrady jsou zapsány na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Haná haná kroj krajina na hané kostel haná

Atraktivní lokality na Hané:

  • Olomouc,  město, patřící historicky mezi nejstarší v České republice, které bylo v minulosti důležitým centrem královské moci. První zmínka se datuje do r. 1055. Jako první moravský kníže se v Olomouci usadil přibližně od roku 1030 Břetislav, syn českého knížete Oldřicha. Po Praze je Olomouc druhá největší památková rezervace se spoustou historických památek mezi něž patří orloj z 15. století, Herkulova, Ariónova a Caesarova kašna, a především památka UNESCO - sloup Nejsvětější Trojice.
  • Kroměříž, město historických památek, škol, umění a kultury je nazýváno "Hanáckými Aténami". Kroměříž byla vyhlášena nejkrásnějším historickým městem České republiky za rok 1997. Zdejší zámecké zahrady jsou zapsány na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
  • Svatý kopeček u Olomouce, nejznámější poutní místo s barokním chrámem a bazilikou Panny Marie.
  • Hrad Bouzov, pohádkový hrad, který nese jméno patrně po svém zakladateli Búzovi z Búzova, který byl prvním známým držitelem obce počátkem 14. století. Do 17. století se na Bouzově vystřídalo několik českých šlechtických rodů, z nichž nejznámější byli pánové z Kunštátu a Poděbrad. Na přelomu19. a 20. století přestavěný pro velmistra řádu německých rytířů arcivévodu Evžena Habsburského.
  • Javoříčšské jeskyně, unikátní svojí bohatou a rozmanitou krápníkovou výzdobou.
  • Lázně Teplice na Bečvou, nejznámější a nejstarší Moravské lázně.

Auf der Landkarte anzeigen

Gefundene Unterkunft für: Ubytování na Hané

Vila Austerlitz
Vila Austerlitz, Zámek Unsere Wertung
ab 12 € Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion Sirius
Penzion Sirius, Penzion Unsere Wertung
Preis unbekannt Zur Nachfrage hinterlegen
Grandhotel Prostějov
ab 38 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Sigma Olomouc
ab 24 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel SENIMO***
ab 50 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Alley
Hotel Alley , Hotel **** Unsere Wertung
Preis unbekannt Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Akademie Hrubá Voda
ab 33 € Zur Nachfrage hinterlegen
Prachárna Park Hotel Olomouc
Preis unbekannt Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel V Ráji
Hotel V Ráji, Hotel **** Unsere Wertung
ab 40 € Zur Nachfrage hinterlegen
Flora
Flora, Hotel *** Unsere Wertung
ab 42 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Fit***
Hotel Fit***, Hotel *** Unsere Wertung
ab 27 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Na Jižní
ab 23 € Zur Nachfrage hinterlegen
Wellness penzion U Grygarů
ab 17 € Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion u Tomášů
Preis unbekannt Zur Nachfrage hinterlegen
Chata u vleku
Chata u vleku, Chata Unsere Wertung
ab 10 € Zur Nachfrage hinterlegen

Günstigste Angebote per Email Melden Sie sich zur Abnahme der interessantesten Angebote an