Ubytování v Beskydech doporučujeme..

pro výtečné lyžařské terény, klasické skanzeny, ale také přírodní památky a národní parky. Nacházející se na severovýchodní Moravě v oblasti Valašsko, na jihovýchodě českého Slezska, v jižním Polsku, na severním Slovensku v části Oravy. Jedná se tedy o střed 3 různých kultur. Nejvyšším vrcholem je Babia hora 1725 m, která již neleží na našem území.

Proč se ubytovat v zimě?

Kvalitní sněhové podmínky, upravované sjezdovky a lyžařské areály různých kvalit a náročností, mezi top lyžařské oblasti paří Pustevny, Bílá, Velké Karlovice, Soláň, Mosty u Jablunkova. Nabízí se ovšem i jiné vyžití mimo celodenního stání na lyžích. Například v Třanovicích a ve Velkých Kralovicích můžete vyzkoušet snowtubing, na Morávce - Sviňorkách se svézt v saních s koňským spřežením.
Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras, které jsou značené a několik je i pravidelně upravovaných. Na mnohých místech vznikají stopy, které si projíždějí místní lidé sami, vedou většinou zcela mimo jakékoli cesty přes zasněžené pláně.

A proč si zarezervovat hotel na léto?

Členistost a pestrost beskydského pohoří od Těšínských Beskyd přes Moravsko-Slezské Beskydy po Vsetínské vrchy a Javorníky na Valašsku čítají kilometry značených stezek, které se odmění dalekými výhledy z výšek hor nebo naopak pohledy do výšek z krásných údolí. Je zde vyznačeno několik desítek naučných stezek spojených například s význačnými osobnostmi jako Leoš Janáček nebo František Palacký. Jedinečnou stezkou je Naučná stezka Mionší, která vede v Dolní Lomné okrajovými partiemi tzv. pralesa Mionší. Další naučné stezky vedou za přírodními zajímavostmi Beskyd jako například Čertův mlýn, Jahodná, Palkovické hůrky či po stopách pohanského boha Radegasta.

Kulturní památky jsou zde také hojně zastoupeny, hrady, zámky, kostely, pomníky i muzea a galerie.

 

Atraktivní lokality v Jeseníkách:

  • Pustevny, horské sedlo jehož název je odvozen od poustevníků, kteří zde v jeskyních žili v 18. a 19. stol. Jedná se o jedno z nejvýznamějších horských středisek Beskyd, nachází se zde i stará valašská zvonička a vyhlídkový altán Cyrilka.
  • Bílý kříž, v maličké ohrádce stojí bíle natřený lidový kříž, je to prostý, dřevěný kříž a přece dal jméno jedné z velmi známých rekreačních oblastí.
  • Jeskyně Šipka, proslavená díky významným archeologickým nálezům. Původně tzv. „Šípova díra", nejvýznamnější místo Národního sadu na severním svahu Kotouče.
  • Čertův mlýn,  je zalesněný vrch mezi Kněhyní a Pustevnami. Podle pověsti k názvu tato hora přišla podle mlýna, který dal postavit čert.
  • Hrad Starý Jičín, jeden z nejstarších šlechtických hradů u nás. Zrekonstruovaná hradní věž je zčásti upravená na hradní kavárnu a vyhlídkovou část, kde je umístěna expozice hradu.
  • Hrad Štramberk, se zachovalou gotickou věží tzv. Trúbou o výšce 40m. Je možné zde shlédnout i stálou expozici fotografií města a hradu.
  • Rožnov pod Radhoštěm, město proslavené především historickým stylovým skanzenem.
  • Frenštát pod Radhoštěm, se svými skokanskými můstky.

 

Auf der Landkarte anzeigen

Gefundene Unterkunft für: Ubytování v Beskydech

Hotel Prosper
Hotel Prosper, Hotel **** Unsere Wertung
ab 29 € Zur Nachfrage hinterlegen
Rekreační středisko Skalka
ab 10 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel & Garden U Holubů
ab 44 € Zur Nachfrage hinterlegen
Apartmánový dům Bílý Kříž
ab 10 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Petr Bezruč
ab 10 € Zur Nachfrage hinterlegen
Rodinný penzion Beskýdek
ab 23 € Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion Na Cymbalku
ab 13 € Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion Šance
Penzion Šance, Penzion Unsere Wertung
ab 15 € Zur Nachfrage hinterlegen

Günstigste Angebote per Email Melden Sie sich zur Abnahme der interessantesten Angebote an