Ubytování v Českém ráji doporučujeme..

pro romantiku kraje samotného, rozmanitost přírodních krás a bohaté historické památky. Mimořádná členistost krajiny s chrakteristickými sklaními městy, rostlinnými a živočišnými společenstvy byla hlavním motivem pro vyhlášení nejstarší chráněné krajinné oblasti. Po čase jí byl také udělen status Geopark UNESCO. Název „Český ráj“ pochází pravděpodobně od lázeňských hostů, kteří v 19. století navštěvovali lázně Sedmihorky.

Proč se zde ubytovat?

Zdější skalní města jsou doslova rájem pro horolezce a pěší turisty. Velké množství skalních útvarů dává prostor fantazii. Údolí, potoky, rybníky, vrchy, vyhlídky, ale i jeskyně. O přírodní úkazy zde opravdu není nouze. Ovšem kultura zde nezůstává pozadu. Hrady, zámky a hojně zastoupené zřízeniny kralují téměř každé dominantě kraje. Z lidové architektury jsou zde k vidění malebné statky a jiné dřevěné stavby.

 

Atraktivní lokality v Českém ráji:

  • Kozákov, který je nejvyšší horou Českého ráje. Čedičový vrch byl již od pravěku vyhledáván jako naleziště drahých kamenů, z nichž pravěcí lovci vyráběli jednoduché nástroje. Zdejší naleziště byla využita ve středověku pro výzdobu chrámů. Na západním svahu Kozákova se nachází Měsíční údolí se dvěma velkými jeskynními převisy, pod nimiž byly nalezeny stopy právě po pravěkém osídlení.
  • Trosky, jedna z nejznámějších zřícenin hradu. Byly zde vybudovány obranné a zároveň i obytné věže, zvané pro svůj vzhled Panna a Baba. Pod Pannou vznikly pohodlné, tzv. panské paláce pro majitele hradu, jejichž zbytky se zachovaly do dnešních dnů.
  • Sobotka, nikde se neuchovalo tolik a tak rázovitých dřevěných staveb, jako na zde. Drobné náměstí u sv. Anny je nejkrásnějším a nejzachovalejším souborem dřevěných stavebu nás. Většina domů pochází z 18.století, nejkrásnější z nich je dům s mansardovou střechou.
  • Drábské světnčky, jeden z pěti skalních útvarů pískovcové skalní plošiny kolem čedičového vrchu Mužský. Zachováno je zde 18 světniček skalního hradu založeného ve 2 pol. 13. stol.
  • Prachovské skály, přírodní rezervace na okraji jičínské kotliny. Toto rozsáhlé skalní město je průsečíkem husté síě turisticky značených cest vedoucích roklemi obklopenými pískovcovými stěnami, jako Čertova kuchyně, Císařská chodba, Na vodách, Točenice, a krásnými vyhlídkami, např. Pěveckého sboru Křížovský, Pechova, Míru. Kromě přírodních pozoruhodností zde jsou i bohaté prehistorické nálezy svědčící o osídlení v 10. až 7. stol. př. n.l.
  • Bozkovské dolomitové jeskyně, krasové jeskyně poblíž Bozkova u Semil tvořené labyrintem podzemních chodeb a dutin uložených nehlubuko pod povrchem země. Jejich charakteristickou a ve zpřístupněných jeskyních ojedinělou výzdobou jsou křemenné římsy a lišty, vystupující ze stěn a stropů. Atraktivním zpestřením návštěvního okruhu jsou podzemní jezírka s průzračnou modrozelenou vodou, nalézá se zde i největší podzemní jezero v Čechách. Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jedinými zpřístupněnými jeskyněmi na severu Čech.

Auf der Landkarte anzeigen

Gefundene Unterkunft für: Ubytování v Českém ráji

Hotel Paříž
Hotel Paříž, Hotel *** Unsere Wertung
ab 21 € Zur Nachfrage hinterlegen
Chatky a kemp Ostružno
ab 8 € Zur Nachfrage hinterlegen
Rekreační areál Pecka
Preis unbekannt Zur Nachfrage hinterlegen
Apartmán Nerudova
ab 15 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Filip
Hotel Filip, Hotel *** Unsere Wertung
ab 31 € Zur Nachfrage hinterlegen
hotel HRADEC
hotel HRADEC, Hotel *** Unsere Wertung
ab 12 € Zur Nachfrage hinterlegen
penzion restaurace Novopacké sklepy
ab 10 € Zur Nachfrage hinterlegen
Apartmán Tylova
ab 15 € Zur Nachfrage hinterlegen
Apartmán na Komenského nám.
ab 15 € Zur Nachfrage hinterlegen
Apartmán Barákova
ab 15 € Zur Nachfrage hinterlegen
Spa Resort Tree of Life ****
ab 84 € Zur Nachfrage hinterlegen
HOTEL JIČÍN
HOTEL JIČÍN , Hotel *** Unsere Wertung
ab 30 € Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion Restaurant Novopacké sklepy
ab 16 € Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion v Českém ráji
ab 12 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel U krále & apartmány
ab 15 € Zur Nachfrage hinterlegen

Günstigste Angebote per Email Melden Sie sich zur Abnahme der interessantesten Angebote an