Ubytování v Krušných horách doporučujeme..

Pro krásnou přírodu s neuvěřitelnými barvami, měnícími se podle ročního období. Ještě před 20. lety, při vyslovení Krušné hory, se každému vybavila zničená příroda a stráně porostlé pahýly stromů. To už ale v dnešní době není pravda. Dnes jsou opět krásně zalesněny a v současné době opět získávají své místo mezi našimi horami.

Proč se ubytovat v zimě?

Zima v Krušných horách nabízí nekonečné možnosti nejen sjezdařům, ale jsou i rájem milovníků běžeckého lyžování pro svoji kvalitní stopu a nenáročný terén s krásnými zákoutími. Výborných tras pro běžkaře se zde nachází tolik, že ostatní hory mohou jen tiše závidět. Krušnohorská magistrála, v délce 242 km, začínající v Chebu a končící na Klínovci je rájem běžeckého lyžování. Udržované tratě jsou zde připraveny např. v okolí Cínovce nejen pro aktivní sportovce, ale i rekreační lyžování. Spolupráce s německým příhraničím Vás nebude limitovat žádnými hranicemi a Vy si můžete vychutnávat nádhernou scenerii, která uchvátí všechny bez rozdílu.

Vyznavači sjezdového lyžování mají k dispozici několik skiareálů, z nichž nejznámější je lyžařský areál Klínovec,ski areál Boží Dar, Bublava, Loučná, Telnice, Bouřňák nebo Nejdecký lyžařský areál. Klínovec, největší lyžařské středisko ležící ve výšce 1244 metrů nad mořem je považován za lyžařskou perlu Krušných hor a užijí si zde nejen začátečníci, rodiny s malými dětmi, ale i zkušení lyžaři.

Proč se ubytovat v létě?

Protože Krušné hory nabízejí mnoho vyžití i v letních měsících. Jsou rájem pro milovníky aktivní dovolené se spoustou naučných stezek. Již zmiňovaná Krušnohorská magistrála, která se vine krásnou přírodou přes celé Krušné hory, nabízí v létě cyklistům a turistům nevšední zážitky, a pro mírně zvlněné pláně a lesy naprosto ideální terén se zajímavými turistickými cíly, mezi které patří mimo jiné např. Božídarské rašeliniště, Šlikův hrad a Ježíškova cesta, která je pro dospělé příjemnou procházkou a pro děti dobrodružnou cestou.

Atraktivní lokality v Krušných horách:

  • Vrcholy: Klínovec, Boží Dar, Bouřňák
  • Blatenský příkop, jehož stavba začala v roce 1540 a byla dokončena v r. 1544 a   přiváděl vodu z rašelinišť rozvíjejících se dolů a hutí.
  • Jelení vrch, který je cennou přírodní lokalitou, kde se nacházejí močály se zajímavým porostem a kde naleznete i zbytky cínového dolu.
  • Šlikův hrad založil Štěpán Šlik v roce 1516 aby měl kontrolu nad rozrůstajícím se hornictvím a nad svými poddanými. Šlikův hrad tvoří jednu ze zastávek stezky zvané Jáchymovské peklo, která je zaměřená hlavně na historii hornictví.
  • Vlčí jámy patří k raritám Krušných hor. Vznikly hornickou činností, kdy strop poddolovaného území nevydržel a zřítil se.

Auf der Landkarte anzeigen

Gefundene Unterkunft für: Ubytování v Krušných horách

Penzion Fan
Penzion Fan, Penzion Unsere Wertung
ab 27 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Heluan
Hotel Heluan , Hotel **** Unsere Wertung
ab 58 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Svatý Hubert
ab 25 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Romance Puškin
ab 79 € Zur Nachfrage hinterlegen
Ubytování Picura
ab 10 € Zur Nachfrage hinterlegen
Horská chata Aninka
ab 12 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Embassy
Hotel Embassy, Hotel **** Unsere Wertung
ab 78 € Zur Nachfrage hinterlegen
Chata Amadeus
Chata Amadeus, Chata Unsere Wertung
ab 10 € Zur Nachfrage hinterlegen
Horská chata Pstruhovka
ab 11 € Zur Nachfrage hinterlegen
Horská chata U rybníka
ab 11 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Kučera
Hotel Kučera, Hotel *** Unsere Wertung
ab 42 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Schwarz
Hotel Schwarz, Hotel *** Unsere Wertung
ab 23 € Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion Irena  ***
ab 17 € Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion Valovi
Penzion Valovi, Penzion Unsere Wertung
ab 13 € Zur Nachfrage hinterlegen
Villa Anastazis
Villa Anastazis, Penzion Unsere Wertung
ab 26 € Zur Nachfrage hinterlegen

Günstigste Angebote per Email Melden Sie sich zur Abnahme der interessantesten Angebote an