Ubytování v Orlických horách doporučujeme..

Pro ideální podmínky pro turistiku, cykloturistiku a lyžování ve známých střediscích jako například Deštné, Říčky, Zdobnice nebo Čenkovice. Orlické hory, nedílná součást horské hradby tvořící přirozenou hranici s Polskem v severovýchodních Čechách, nabízející překrásnou přírodu, malebné roubenky, kulturní a historické památky a turisticky atraktivní vojenské opevnění vybudované na obranu hranic.

Proč se ubytovat v zimě?

Orlické hory nadchnou každého vyznavače běžkového lyžování pro své perfektně upravené stopy, nenáročným terénem a nádhernou krajinou. Jedno z nejznámějších středisek Orlických hor Deštné v Orlických horách nabízí desítky běžeckých tras a už jen záleží na každém individuelně na co si troufne. Jedním z tipů na výlet na běžkách je okruh po předmnichovských bunkrech, kterými je okolí doslova prošpikováno a některé jsou pro turisty otevřené i v zimě. Pro milovníky dlouhých přejezdů jsou Orlické hory přímo ideální pro dlouhý, málo členitý a rovný hřeben s nadmořskou výškou okolo 1000 m. Některé udržované trasy vedou i přes hranice až do Polska. Z Orlického Záhoří, které udržuje 70 kilometrů tras, je možné vyrazit do polského střediska Zieleniec nebo do polského národního parku Góry Stolowe. Každoročně jsou proto bílé stopy v Orlických horách vyhledávané běžkaři z celé republiky.

Také vyznavači sjezdového lyžování si zde přijdou na své v krásných ski areálech jako jsou Říčky, Rokytnice v Orlických horách, Olešnice, Deštné v Orlických horách, světoznámé středisko skibobistů, kde se každoročně koná světový pohár ve skibobu a kde mají skiboby dlouholetou tradici. Lyžování v Orlických horách je skvělé, sjezdovky kvalitně upravené. Oblíbenost Orlických hor každoročně roste pro svou pohodovou, rodinnou atmosféru, dostupné ceny a kvalitní služby.

Proč se ubytovat v létě?

Protože Orlické hory nabízejí krásnou přírodu ideální možnosti pro turistiku, cykloturistiku a rekreaci se spoustou historických památek s nejvyšší horou Velká Deštná s nadmořskou výškou 1115 m. Turistická oblast Orlické hory je bohatá na historické památky. Zámek Rychnov nad Kněžnou, jeden z největších barokních zámků ve Východních Čechách, kde je umístěna proslulá kolowratská rodová sbírka s obrazy od 15. do 19. století. Další památkou, která jistě stojí za návštěvu je renesanční zámek Opočno s bohatě vybavenými historickými interiéry, rozsáhlou sbírkou evropských a asijských zbraní a jedinečnou sbírkou obrazů.

Atraktivní lokality v Orlických horách:

  • Zámek Častolovice, jehož dějiny sahají až do 13. století, původem vodní tvrz.
  • Hrad Potštejn, založený před r. 1287 jako mohutný gotický hrad, který byl v 16. století   reprezentačním sídlem Pernštejnů.
  • Pevnosti, systém předválečného opevnění budovaného proti Německu.
  • Muzeum hraček
  • Muzeum krajky, stáláexpozice provázející návštěvníka vývojem paličkované krajky
  • Zámek Kostelec nad Orlicí 

Auf der Landkarte anzeigen

Gefundene Unterkunft für: Ubytování v Orlických horách

Green Valley Park
Green Valley Park , Chata Unsere Wertung
Preis unbekannt Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Holzbecher
ab 17 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Javor
Hotel Javor, Hotel *** Unsere Wertung
ab 35 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Praha
Hotel Praha, Hotel *** Unsere Wertung
ab 15 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Elko
Hotel Elko, Hotel *** Unsere Wertung
ab 23 € Zur Nachfrage hinterlegen
HOTEL TOMMY - CONGRESS A RELAX CENTER
ab 29 € Zur Nachfrage hinterlegen
HOTEL VYHLÍDKA
Preis unbekannt Zur Nachfrage hinterlegen
Bonato Hotel
Bonato Hotel, Hotel *** Unsere Wertung
ab 35 € Zur Nachfrage hinterlegen
Čapkův statek
Čapkův statek, Penzion Unsere Wertung
ab 16 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Rajská zahrada
ab 56 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Panský Dům
ab 26 € Zur Nachfrage hinterlegen
Chata Polom
Chata Polom, Chata Unsere Wertung
ab 7 € Zur Nachfrage hinterlegen

Günstigste Angebote per Email Melden Sie sich zur Abnahme der interessantesten Angebote an