Ubytování v Třeboni doporučujeme..

Díky krásné krajině Jižních Čech a množství historických památek je Třeboň ideálním místem pro Vaši návštěvu a rekreaci. Historická část města s dominantou renesančního zámku, gotického kláštera, renesanční věží a náměstí z barokních měšťanských domů je obrazem města z doby největšího rozkvětu rybničního hospodářství 16. a počátkem 17.století za vlády bratří Rožmberků Viléma a Petra Voka.

Proč se ubytovat v Třeboni?

Máte rádi cykloturistiku, koupání v rybnících, toulky přírodou, rybaření? Chcete trávit dovolenou aktivně nebo relaxačně? Navštivte Třeboň, město starobylé s mnoha památnými objekty a zámkem, ale i město lázeňské nabízející relaxaci a pohodu.  Zachovalé jádro města s mnoha cennými historickými budovami je chráněno formou městské památkové rezervace. Mezi tyto důležité památky patří Státní zámek Třeboň, areál augustiánského kláštera s kostelem Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Centrem celé městské památkové rezervace je náměstí, obklopené měšťanskými domy s renesančními a barokními štíty.

O Třeboňsku se říká, že je to ráj cyklistů. Bohatá síť kvalitních cyklostezek a naučných stezek Vás provede zdejší rovinatou přírodou po unikátních rybnících Třeboňska, vesničkami a lesy. Z Třeboně můžete podnikat výlety po okolních památkách. Podniknout výlet na zámek Hluboká, Červená Lhota nebo jen okružní cestu po třeboňských rybnících.

třeboň rožmberk jindříchův hradec třeboňsko

Atraktivní lokality v Třeboni

  • Státní zámek Třeboň, vznikl ve 13. století nejprve jako panský dvorec. Ve 14. století koupili panství Rožmberkové a dvorec přestavěli na hrad. Po požáru v 16. století dostává sídlo i zámek svou renesanční podobu. Poslední Rožmberk Petr Vok si Třeboň vybral za své sídelní město. Po smrti Petra Voka z Rožmberka získali Třeboň Schwanzenberkové.
  • Zámek Stráž nad Nežárkou, který se proslavil tím, že jej v letech 1914 – 1930 vlastnila slavná operní pěvkyně Ema Destinová.
  • Augustiánský klášter v Třeboni, jehož základy byly položeny v r.1367 rodem Rožmberků, leží v historickém centru města a je národní kulturní památkou.
  • Třeboňské rybníky, začátky slavné historie rybníkářství jsou spojené se jménem Štěpánka Netolického, který na začátku 16. století začal budovat unikátní síť rybníků a umělých kanálů, jehož pokračovatelem byl Jakub Krčín z Jelčan. Nejvýznamnější díla těchto dvou rožmberských rybníkářů např. rybníky Svět, Rožmberk, byly v roce 2002 vyhlášeny za národní kulturní památku.
  • Zámek Jemčina, lovecký zámek, postavený v r. 1603 hrabětem Janem Jáchymem Slavatou. Po vymření rodu Slavatů získávají panství Černínové, proslulí svou loveckou vášní. Vybudovali kolem zámku lesní obory kde pořádali lovecké štvanice, na které se sjížděla aristokracie z celé Habsburské monarchie. Život na zámku Jemčina inspiroval Aloise Jiráska pro povídku Záhořanský hon.

Auf der Landkarte anzeigen

Gefundene Unterkunft für: Ubytování v Třeboni

Hotel Filip
Hotel Filip, Hotel *** Unsere Wertung
ab 35 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Klor
Hotel Klor, Hotel *** Unsere Wertung
ab 26 € Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion Garni
Penzion Garni, Penzion Unsere Wertung
ab 33 € Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion a restaurace Jižní Dvůr
ab 27 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Podhrad
Hotel Podhrad, Hotel **** Unsere Wertung
Preis unbekannt Zur Nachfrage hinterlegen
Parkhotel Hluboká nad Vltavou
ab 54 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Záviš z Falkenštejna
ab 54 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Mrkáček
ab 23 € Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion Minor ubytování České Budějovice

Sondernachlass apartmá jako bonus - snídaně zdarma, gültig nur bis 31. 12. 2017.

Hotel Savoy
Hotel Savoy, Hotel **** Unsere Wertung
ab 56 € Zur Nachfrage hinterlegen
Sporthotel Barborka
Preis unbekannt Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel U Solné brány
ab 50 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Klika
Hotel Klika, Hotel *** Unsere Wertung
ab 46 € Zur Nachfrage hinterlegen
Hotel Zlatá hvězda ****
ab 40 € Zur Nachfrage hinterlegen
Penzion Fischer
Penzion Fischer, Penzion Unsere Wertung
ab 14 € Zur Nachfrage hinterlegen

Günstigste Angebote per Email Melden Sie sich zur Abnahme der interessantesten Angebote an